– O nas

IGBM Meble Drewniane czerpie z tradycji wykonywania mebli od 1878 roku w Filii w Studzieńcu. Kiedy to otworzono warsztat stolarski, w którym przebywający w zakładzie wychowankowie wykonywali meble i świadczyli usługi stolarskie dla ludności. 24 stycznia 1967 roku zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości w ZP w Studzieńcu zostało powołane gospodarstwo pomocnicze jako oddzielna jednostka ekonomiczna, której zadaniem było prowadzenie działalności szkoleniowo-produkcyjno-usługowej w tym produkcja mebli. Od 1990 roku nastąpiło rozszerzenie działalności o wykonywanie kompleksowego wyposażenia wnętrz w meble, krzesła i elementy wyposażenia biur. Meble cały czas wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników oraz uczniów.

Obecnie jesteśmy częścią IGB Mazovia pod jej marką IGBM w ramach której produkujemy meble zarówno dla klientów instytucjonalnych jak i prywatnych.

Specjalizujemy się w wykonywaniu indywidualnych zleceń, produkcji mebli na wymiar, mebli dostosowanych do architektury i klimatu budynku z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

Wykonujemy meble stylizowane, jak również meble o nowoczesnym wzornictwie.

Wykonując meble korzystamy z technologii starych mistrzów stolarstwa. Meble wytwarzane są z litego drewna dębowego oraz innych gatunków drewna z udziałem naturalnych oklein europejskich i egzotycznych. Produkujemy meble z ciekawymi elementami zdobionymi oraz meble wykończone metodą postarzania i przecierania.

Wykonujemy również meble w nowoczesnych technologiach wg indywidualnych projektów oraz kompleksowo wyposażamy wszystkie pomieszczenia budynku w meble, krzesła i elementy wyposażenia biur.

Meble produkowane w Studzieńcu od lat znajdują uznanie klientów o wyszukanych potrzebach i oczekiwaniach. Znajdują się m.in. w prestiżowych wnętrzach Ministerstwa Sprawiedliwości oraz innych instytucji państwowych, muzeach oraz u osób prywatnych.

Leave Comment

Back to top